Až třetí finálové utkání rozhodlo o letošním mistru Okresní hokejové ligy JHL „A“. Pro diváka senzační duel s parádním vyvrcholením, které přišlo pouhých 17 sekund před koncem utkání. Přesně takové bylo finále letošního ročníku za účasti týmů HC Holín a HC Sklepy TEAM Nová Paka.

Loňské finále ztratily Sklepy až v samém závěru odvetného utkání, přesněji řečeno v prodloužení. Do toho letošního nevstoupil novopacký tým vítězně a ztratil první duel v poměru 6-3. Ten druhý byl ale opačného ražení a tentokrát Sklepy zvítězily 6-2. Třetí a rozhodující finále se už blížilo ke svému konci a ač Sklepy v utkání zprvu vedly, nakonec musely dvakrát dotahovat jednobrankovou ztrátu. Podařilo se jim vyrovnat na 4-4 a v letošní vítězné náladě už prodloužení nepřipustili. Sedmnáct sekund před koncem rozhodl o držiteli letošního titulu Martin Vencl.

Sklepy potvrdily vzestup a s nejlepším poměrem šířka x síla kádru zaslouženě v letošním ročníku zvítězily.

HC Sklepy TEAM Nová Paka MISTR JHL Skupiny „A“ 2012/ 13

Více o finále čtěte v pokračování článku …

Po prodloužení sezony na stadionu v Nové Pace o 14 dní, se druhé finále uskutečnilo za příznivého stavu 1-0 pro Holín právě na domácím stadionu Sklepů. Převahu fanoušků měl Holín a první třetina nabídla vyrovnanou podívanou s jednou brankou Holína, o kterou se z přečíslení postaral Lukáš Hlavatý. Tlak Sklepů postupně sílil, ale bránu skvěle zabetonoval Ondra Barkman. Neujala se ani dlouhá přesilovka 5 na 3, ale krátce po jejím konci se prosadil Pavel Rajm.

První semifinálový duel rozhodli Sklepy díky smršti gólů na konci druhé třetiny a přesně to se podařilo i tentokrát. Počínaje 36. minutou se postupně trefili Kracík, Krsek a Červený a Sklepy tak rychle odskočili na 4-1. Holín znervózněl a ztratil střední pásmo, jehož držení vedlo k vítězství 6-3 v prvním finálovém utkání.

I ztráta třech branek se dá rychle dohnat, ale Holín potřeboval po přestávce rychle vstřelit branku. To se podařilo Lukáši Hlavatému až v 51. minutě, čímž vykřesal pro svůj tým naději na zvrat. Další branku však Holín vstřelit nedokázal a o minutu později naděje opět uhasil Vojta Žilák. Stejný hráč skóroval ještě v 60. minutě a pečetil na konečných 6-2.

Třetí finále bylo na programu hned v soboutu od 16.00, čili necelých 19 hodin po utkání v Nové Pace. Oba týmy se sešly v nejsilnějších sestavách, přesně jak tomu velí vážnost finále. Zároveň si oba měly možnost otestovat sílu soupeře v minulých utkáních, což mělo za následek opatrný začátek klání. Jenže opatrnost chyby nevymýtá, což dokázal hned ve 3. minutě Heřmanský a o dvě minuty později už srovnával Jaroslav Hlavatý na 1-1. Ale divoká přestřelka se konat neměla, alespoň zkraje utkání.

Strhnul se boj o klíčové střední pásmo a chvíli ho opanovaly Sklepy a chvíli Holín. V 27. minutě vrátil Sklepům vedení Martin Vencl, když se téměř od vlastní branky protáhl až k té soupeřově a zpoza ní protlačil puk za brankovou čáru. Na řadě byl Holín a po dalším závaru a střele zblízka srovnával opět Jarda Hlavatý.

O dalších pět minut později ujel jeho bratr Lukáš a napotřetí dorazil puk za záda brankáře Věcheta. Holín vedl po dvou třetinách 3-2 a vývoj utkání měl ve svých rukou. Jenže třetí třetina je dlouhá a hned v čase 45:40 využil přesilovku po nepovedeném vyhození Kracík. Další přesilovka, opět přísné vyloučení, tentokrát na druhé straně. Opět závar, Jarda Hlavatý dokončuje hattrick a vrací vedení na stranu Holína. Do konce zbývá něco přes 12 minut.

V tomto utkání však už padlo 7 branek a další byla jen otázkou času a také toho, na kterou stranu spadne. Bohužel pro Holín to bylo na tu jeho. V 53. minutě neudrželi obránci Matěje Chudobu a ten vyrovnává na 4-4. Hra je z obou stran křečovitá a teď už opravdu opatrná. Šance jsou na obou stranách, ale do sítě si najde cestu až ta od Martina Vencla. Řada nedůrazů a nedůsledností Holína, Sklepy dovezly puk do útočné třetiny a rychlá akce vrcholí brankou. Holín už nemá šanci reagovat a finále ztrácí. Sklepy se radují, protože titul je poprvé v historii jejich …