FOTO JHL na Zonerama

Partner Play-off

Partner kan. bodování

Web účastníků JHL


kopidlno

 

 

Letošnímu ročníku zvoní hrana, nadějí je levné testování

Po dlouhé době píši na tento web, neboť až nyní se objevily nové informace, o kterých stojí za to psát. V minulém rozboru, zveřejněném v říjnu, jsem upozorňoval na nutnost začít (pokračovat) nejpozději od 10. prosince. Toto datum se pozítří stane realitou a s ní se přiblížila i nemilá povinnost oznámit zrušení letošního ročníku JHL. Novopacká HHLNP má stále ještě nějaký čas na rozjímání.

Důvodů je několik, ale tím hlavním je vysoký počet účastníků a s ním spojené nároky na počet termínů nutných alespoň k minimalistické verzi, kterou jsem zde minule zmiňoval.

Je ještě teoretická naděje, jak letošní ročník JHL zachránit. Tou je možnost využívat antigenní testy k pravidelnému testování všech účastníků JHL. Má to však několik háčků, které nelze opomenout. Tím hlavním je finanční náročnost (cca 1800,- Kč na tým na zápas). S testováním by musely souhlasit všechny týmy, a to v krátkém časovém horizontu. Pokud  se tak nestane, bude 26. ročník JHL v pondělí 15. prosince prohlášen za zrušený. Další otázkou je zajištění samotného testování (kdo provádí, kam se hlásí, kde sehnat testy), což nemám v merku.

Ovšem neznamená to automaticky konec organizovaného neregistrovaného hokeje v Jičíně v sezoně 2020-21. Naopak. Pro zájemce, kteří by byli ochotni se testování zúčastnit, možná i s vidinou budoucího zrušení povinnosti, bude připravena alternativní a plnohodnotná soutěž o nižším počtu týmů. Pokud by i těch byl nedostatek, muselo by se počkat na zmírnění opatření, které může nastat. O formátu soutěže by se rozhodlo na základě počtu účastníků a možném zahájení. Jisté je, že pokud se VŠECHNY týmy nepodvolí testování, nebude se hrát o titul mistra ani o umístění v rámci Jičínské hokejové ligy.

Týmy budou nyní otázány na jejich zájem a všichni se brzy dozví, co a jak se bude hrát. Ledové plochy v Jičíně i Nové Pace jsou připraveny.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Reklama

hokej-reklama 250x400px

rek

Facebook