FOTO JHL na Zonerama

Partner Play-off

Partner kan. bodování

Web účastníků JHL


kopidlno

 

 

Šance na restart? Zatím v nedohlednu

Situace ohledně pandemie Covid-19 se stále nelepší, ba naopak. Původně ohlášená čtrnáctidenní odstávka 12. - 25. října se tak ukázala jako přehnaně optimistická a fakticky nereálná.

A kdy se tedy opět rozjedou stroje na zimních stadionech? To v tuto chvíli nikdo neví. Jisté je, že se tak nestane do 3. listopadu, kdy by mohl skončit nouzový stav vyhlášený vládou. Ten ale bude, dle vyjádření zástupců stran ve sněmovně, téměř jistě prodloužen - o jak dlouho opět nevíme, ale určitě to opět bude alespoň o 14 dní. Suma-sumárum šance na návrat ještě v listopadu není příliš reálný.

Co to znamená pro soutěže řízené Jičínskou hokejovou ligou? Čtěte dále ...

V Novopacké HHLNP můžeme zkrátit, a s velkou pravděpodobností se tak stane, základní část z 15 na 10 kol. I tak je ale potřeba, aby byla soutěž restartována nejpozději v polovině prosince. Po tomto termínu by bylo nutné přistoupit k výrazné úpravě herního systému, jako by bylo například zúžení nebo zrušení Play-off.

O něco horší je situace v Okresním přeboru JHL. Zde jsme velmi závislí na počtu termínů, které nám SZMJ poskytne. Původní požadavek zněl cca 110 termínů, což bylo i tak poměrně hraniční. Nyní jsme o řadu termínů již přišli a přicházíme každým dnem, kdy soutěž stojí. Je ještě jedna možnost, jak sehrát soutěž v původním systému, i když v okleštěném formátu.

Po návratu na led by pokračovala základní část, ze které bylo těsně před přerušením odehráno 5 utkání. Zbývá jich sehrát ještě 31, následně by dle původního scénáře postoupily 4 nejlepší týmy (2 + 2) do skupiny N-1. Zde by už nastaly změny. Hrálo by se jen dvoukolově, tedy 6 utkání pro každého. Vítěz by se rovnou stal mistrem JHL 2020/21. Ze Skupiny N-2 by se upustilo od 2. části nadstavby a každý tým by tak odehrál se všemi 9 soupeři 1 utkání (včetně utkání v ZČ). Následovalo by rychlé Play-off. 

Týmy první čtyřky by tedy v sezoně odehrály celkem 11-12 utkání, zbylé týmy 10-13 utkání. Zde je jedno velké ALE. Vzhledem k vytíženosti ZS v Jičíně by byl velký problém, kdyby svaz trval na dohrání odložených utkání. Pak by byl počet termínů, kterých je na zvládnutí okleštěné verze soutěže potřeba ještě 70, zřejmě daleko nižší.

Překážek je tedy mnoho, JHL je každopádně nutné znovuzahájit zkraje prosince.

Pokud by nebylo k dispozici ani těchto 70 termínů, bude celý ročník JHL zrušen, neboť by nemohl být označen za regulérní. Na ZS v Jičíně by pak mohla proběhnout jiná soutěž, možná i s omezeným počtem týmů. Vše ale ukážou až nejbližší týdny a vývoj epidemie.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Reklama

hokej-reklama 250x400px

rek

Facebook