Kalendář zápasů

FOTO JHL na Zonerama

Partner Play-off

Partner kan. bodování

Web účastníků JHL


kopidlno

 

 

První pomníček padl, Kopidlno získalo Challenge Cup

Jeden z restů z minulé seznony si můžeme odškrtnout. V hektické době se Kopidlnu podařilo porazit několik favoritů a nakonec uspět i ve finále proti týmu Gemy.

Po zásluze tak obsadilo konečné 5. místo v JHL 2019/ 20 a hlavně získalo Challenge Cup 2020.

 

Na základě soupisek ze sezony 2019/20 proti sobě nastoupily týmy Gemy a Kopidlna, tedy celky, které překvapily v semifinále Challenge Cupu a prošly až do vysněného finále. Na něj si ale musely počkat téměř 6 měsíců, ale ona chvíle nakonec přišla v neděli 4. října.

Kopidlno mělo k dispozici hned dva gólmany a jako první se do brány postavil Luďa Kordík. Poprvé inkasoval v 11. minutě, kdy ho zblízka překonal Jiří Maťátko. A byl to zároveň jediný gól, který tento matador a čerstvě i nejlepší gólman JVM Cupu pustil za svá záda. Jeho spoluhráči se prosadili poprvé ve 23. minutě, kdy přečíslení šikovně vyřešil nahrávající Pavel Louženský a vyrovnávající kapitán Tomáš Jansta.

Druhá třetina vůbec patřila Kopidlnu. Ve 28. minutě hrálo oslabení a Pavel Louženský znovu vyzval svého spoluhráče k trefení odkryté brány. Ani Jakub Gottwald se nemýlil. A do třetice Pavel Louženský našel kamaráda Petra Pšeničku a ten tvrdou ranou zvýšil na 3-1. To už byl v bráně Kopidlna 24 sekund Jirka Fikar, který vystřídal svého staršího kolegu. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Po návratu z nich jednou inkasoval i Fikar, ale druhý gól Jirky Maťátka, jehož sražená střela zapadla pod horní tyč, byla i posledním úspěchem Gemy.

Krátce na to se podruhé prosadil Gottwald a Kopidlno znovu vedlo o dva góly. Nakonec patřil "kozlům" i závěr utkání. Podruhé se prosadil i Pšenička a dvě sekundy před koncem úspěšně zakončil i Pavel Louženský. Ten se s celkovými statistikami 1+4 stal ústřední postavou svého týmu při druhém zisku Challenge Cupu v průběhu tří let.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Speditrans JHL - tabulka

#Skupiny N-1, N-2Pts.
1 HC Vapos Jičín 15
2 HC Revival 12
3 HC Sklepy Team 7
4 HC Libáň 2
5 HC Holín 18
6 HC Gema Jičín 15
7 HC Řáholec Jičín 14
8 HC Blata 12
9 HC Kopidlno 14
10 ZD Podchlumí DV 11
11 SHC Železnice 12
12 HC Žraloci Jičín 12
13 HC Robousy 6

Hobby liga NP 2020–21

PTeamPtk
1 Grey Grizzlies H. 0
2 St. Garda Lomnice 0
3 HC Spirit Jičín 0
4 HC Křižáci Vidochov 0
5 HC Ronal Jičín 0
6 HC Sklepy Team B 0

Reklama

hokej-reklama 250x400px

rek

Facebook