FOTO JHL na Zonerama

Partner Play-off

Partner kan. bodování

Web účastníků JHL


kopidlno

 

 

Potvrzení formátu i nový tým. Co dalšího přinesl Aktiv klubů?

Po měsících nejistoty, kdy byla rozeběhnutá sezona ukončena předčasně ze dne na den, se zástupci týmů Speditrans JHL opět sešli k jednacímu stolu. Proběhl Aktv klubů JHL 2020.

Hlavní body programu byly celkem tři. Volba nového vedení, předání a vyhlášení držitelů individuálních cen a jednání o podobě 26. ročníku. Jak to dopadlo, se dočtete v pokračování článku.

Fotodokumentaci pořídil dvorní fotograf JHL Václav Krátký. Další najdete na Zoneramě.

 
Na samém počátku měla proběhnout volba nového vedení soutěže. Bohužel do vedení se nepřihlásil nikdo ze stávajícího Výkonného výboru, vyjma předsedy Jana Hureie.

Následkem toho byly kluby prakticky postaveny před hotovou věc. Vedení soutěže zůstane v rukou stávajícího předsedy, kterému budou vypomáhat vedoucí oddělení rozhodčích Dominik Brož a nově také sekretář Štěpán Boček. Prvním pracovním bodem pro nevé vedení bude sjednání nové partnerské smlouvy, ať už s novým nebo stávajícím generálním partnerem soutěže.

Následovalo předání individuálních cen. Bohužel novopečený držitel Poháru ESPIRTS pro nejproduktivnějšího hráče elitní skupiny nadstavby - Tomáš Nádvorník (Sklepy TEAM), se nemohl zúčastnit, takže mu ocenění bude předáno dodatečně. Stejně tak na tom je i zvolený nejlepší obránce Jan Starý z Vaposu.

Pro trofej a věcné ceny si tak přišli pouze Tomáš Sedláček (Blata) jako nejproduktivnější hráč dlouhodobé fáze, kterému se tento počin povedl již počtvrté za posledních 5 let. Premiérově si Pohár Jarky Václava pro nejlepšího gólmana převzal Honza Tříška, který kryl záda kolegům z Kopidlna a více pak z Holína.

Následovala dlouhá debata o budoucí podobě herního modelu soutěže. Možností bylo mnoho a všechny byly otevřené. Nicméně postupně byly odmítnuty možnosti o oddělení týmů TOP 4 (Vapos, Revival, Sklepy TEAM a Libáň), vytvoření nové soutěže pro hráče starší 40-ti let, po které několik týmů volá už delší dobu, i další navrhované možnosti.

Jasná většina týmů si tak prosadila zopakování herního formátu z minulých sezon, a sice společná základní část, rozdělená nadstavba a následné prolnutí v Play-off. Jedna větší změna ale byla odsouhlasena, a sice zrušení fází Play-off předkola (čtvrtfinále) a semifinále. Po odehrání základní části, kdy se kluby rozdělí na dvě sedmičlenné skupiny, postoupí opět z každé z nich dva nejlepší kluby do čtyřčlenné Skupiny N-1, kde si to následně v 9 utkáních (s každým 3x) rozdají týmy o 2 postupová místa do Finále JHL 2021.

Týmy na 3. a 4. místě se utkají s prvními dvěma týmy Skupiny N-2 o celkové 3. místo a bronzové medaile. Další čtveřice vzniknou na 7. - 10. místě a na 11. - 14. místě. Tím bude zajištěno, že všechny týmy ukončí sezonu v přibližně stejné době a odehrají přibližně stejný počet utkání.

Další kosmetické úpravy pravidel budou zveřejněny v Herních směrnicích před sezonou.

Co se nového účastníka JHL týká ... jádro týmu tvoří hráči, kteří v posledních letech prošli kádrem týmu HC Robousy. Dle předběžné soupisky jsou doplněny o další hráče z Nové Paky, okolí Hořic a Nového Bydžova. V kádru by se mohly objevit i některé opravdu zajímavé tváře. I když jak víme, nesmí mít minulost ve 2. české hokejové lize a výše.

Nová sezona odstartuje velmi brzo, neboť ledová plocha bude k dispozici už koncem srpna. Přibližně od 10. září by se mohla začít zbrusu nová soutěž, do které by se mohly zapojit týmy, působící v amatérských soutěžích v Jičíně, Novém Bydžově, Nové Pace, Lomnici, Boleslavi či Turnově. Ta by se měla jmenovat Interpohár Jarky Václava a mohla by nahradit jednodenní Memorial Cup Jarky Václava, neboť je nepravděpodobné, že bychom dokázali v rozumném termínu dostat celodenní pronájem ledové plochy. Vše ukáže blízká budoucnost.

Zkraje října by pak měly být dohrány utkání Finále JHL 2020 (Libáň - Revival) a Finále Challenge Cupu 2020 (Gema - Kopidlno). Až poté odstartuje 26. ročník JHL, s nímž by se Interpohár mohl částečně prolínat.

Každopádně se máme opět na co těšit.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Reklama

hokej-reklama 250x400px

rek

Facebook