Kalendář zápasů

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

FOTO JHL na Zonerama

Partner Play-off

Partner kan. bodování

Web účastníků JHL


kopidlno

 

 

Vapos vítězem nadstavby, do Challenge Cupu také Kopidlno a Podchlumí

AKTUALIZOVÁNO 03.02.2020

Vítězství v nadstavbové části obhájil Vapos. Zajistil si ho v posledním kole, kdy po boji porazil Revival 6-4. K prvnímu místu by mu stačila i remíza. Souboj o Prezidenstký pohár se v sobotu 8.8. nakonec konat nebude, neboť Vapos není schopen k utkání pro nedostatečný počet hráčů nastoupit.

Všechna místa před startem Play-off již znají své majitele, a tak může začít rozhodující fáze sezony. Ve čtvrtfinále se na dva vítězné zápasy spolu utkají Sklepy TEAM a Gema, o něco napínavější by měl být souboj Libáně s Holínem. Obě série startují v neděli 2. února.

Své místo pro čtvrtfinálové boje o Challenge Cup s přehledem uhájilo Kopidlno a v přímém souboji se Žraloky si postup zajistilo i Podchlumí. To se utká se silným Řáholcem, Kopidlno v "derby" narazí na svého uhlávního rivala Blata.

Fotografie z posledního utkání nadstavbové části a další naleznete na Zoneramě

 

Se skončením měsíce ledna, skončila i dlouhodobá část letošního ročníku Speditrans Jičínské hokejové ligy. Druhá část měsíce ledna již příliš nezamíchala tabulkou, a tak má letošní Lončák Play-off vcelku očekávané složení.

Asi nejzajímavější byla situace na úplné špičce, a sice rozhodující utkání o vítězství v nadstavbové části. Revival ztrácel na Vapos jeden bod a v utkání tak potřeboval zvítězit. V utkání však postrádal několik opor a s počtem 10 hráčů do pole se jeho šance významně snížila. Naopak Vapos nastoupil v obvyklém počtu 15-ti hráčů a povedl se mu i vstup do zápasu.

V 7. minutě totiž dokázal skórovat hned dvakrát, a to zásluhou Martina Bernarda a nálsedného úspěšného brejku Michala Puše. Revival odpověděl gólem Erika Bodyho, který uklidil puk do odkryté brány, ale Vapos góly Martina a Radka Bernordových odskočil až na 4-1 ve 22. minutě. Až poté se Revival odhodlal k většímu tlaku a do zbytku druhé části přebral otěže utkání. To neslo ovoce. Vojtěch Stránský a druhým gólem v utkání i Erik Body snížili na rozdíl jednoho gólu, ale náskok Vaposu na rozdíl dvou gólů znovu upravil podařeným průnikem Tomáš Buchar. Nicméně Dan Fišar znovu snížil a možnosti před třetí třetinou byly vcelku vyrovnané.

Vapos ale ve třetí části zlepšil obranu a Revivalu se již nepodařilo prosadit. Závěrečný tlak navíc otupil dvě minuty před koncem dalším gólem Jan Mácha a ani hra bez gólmana nepřinesla Revivalu úspěch. Vapos zvítězil 6-4 a po roce opět oslavil vítězství v dlouhodobé části. Nyní má možnost napravit loňské zpackané play-off.

Poměrně slušnou formu v lednu nabral pětinásobný obhájce trofeje. Sklepy TEAM v oslabeném složení dokázal zremízovat utkání s Vaposem na 6-6 a v následném duelu jasně přehrál Revival 6-1. V posledním utkání proti Libáni se hrálo jen o čest. Přesto se Sklepy TEAM dokázal sejít v silném složení a soupeři dal vzpomenout a dominanci z posledních let. Extrémně nebezpečná byla především dvojice Nádvorník - Horyna, která se postarala o 6 gólů a byla hlavním strůjcem vítězství 9-4.

Konečná tabulka Skupiny N-1 tak skončila poměrně velkými rozdíly. Vapos zvítězil ziskem 15 bodů, o 3 body před Revivalem. Sklepy TEAM získal v nadstavbě 7 bodů, poslední Libáň se poměrně trápila a získala jen 2 body v duelu s velmi oslabenými Sklepy.

Skupinu N-2 s přehledem ovládl Holín, který ztrácel jen remízami. Již v základní části ho o bod připravila Blata, v nadstavbové fázi to byla dvakrát Gema a jednou Řáholec. Klíčový závěrečný duel s Blaty ale zvládl v poměru 9-6, a tak skupinu ovládl se ziskem 18 bodů a vybojoval si právo účasti ve čtvrtfinálové sérii proti Libáni. Bohužel ale přišel o Milana Šobka, svého nejproduktivnějšího hráče, který si poranil koleno.

Z vybudovaného náskoku pak těžila Gema, kterou nepoložily ani ztráty ve Skupině B-1, tedy závěrečné fázi nadstavbové části. V té získala jen jeden bod za remízu 3-3 s Holínem. Právě ta ale stačila na 6. místo a historický postup do čtvrtfinále, kde se postaví Sklepům. 

Zajímavou stíhací jízdu předvedl Řáholec, který si ve třech utkáních skupiny B-1 připsal 5 bodů za vítězství nad Gemou a Blaty a remízu s Holínem. Další dva body získal v dohrávce skupiny N-1 zkraje ledna a můžeme jej označit za tým měsíce ledna. Na sesazení Gemy to ale o bod nestačilo, a tak čeká Řáholec jen dvojutkání v rámci čtvrtfinále Challenge Cupu. Stejně jako Blata, kterým nepomohly ani značné bodové příděly Tomáše Sedláčka, jenž opět zvítězil v produktivitě za celou dlouhodobou část JHL.

Nejvíce se bojovalo ve Skupině B-2, kde se pětice týmů utkala o pouhá 2 místa ve čtvrtfinále Challenge Cupu. Ze souboje ale rychle odpadly týmy Železnice a Robous, které o svou šanci přišly hned zkraje ledna. Marnou snahu předvedli Žraloci, kteří ztratili v klíčových duelech, kde měli jednoznačně bodovat, a to s Robousy (8-8) a Železnicí (3-5). I proto se zastavili na zisku 8 bodů, což na postup zdaleka nestačilo.

Zkušenostmi si postup zasloužilo Kopidlno, které eliminovalo počet inkasovaných gólů a ve čtyřech utkáních sesbíralo 7 bodů. V posledním utkání si čisté konto připsal Luděk Kordík za vítězství 5-0 na Robousy. Ve čtvrtfinále se postaví Blatům, což bývá vždy velmi piknatní souboj a fandové se mohou těšit na souboj Tomáše Sedláčka s Pavlem Louženským.

Posledním, kdo se protlačil do play-off fáze je Podchlumí. Klíčovým soubojem se stal ten se Žraloky, díky kterému se tým z Hořicka před svého soupeře posunul. Na vítězství 5-3 se shodně dvěma góly podíleli Michal Novák a Vladislav Špicar. Podchlumí následně především díky příspěvku Michala Nováka (3+3) otočilo v poslední třetině vývoj duelu s Robousy z 5-7 na 9-7 a zajistilo si postup ještě před odehráním posledního kola, ve kterém mělo volný los.

Play-off již bylo zahájeno, o jeho průběhu budeme informovat v následující reportáži. Doposud rozhodně je o čem psát ...

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Buď s Bohem, Jarko !!

Speditrans JHL - tabulka

#Skupiny N-1, N-2Pts.
1 HC Vapos Jičín 15
2 HC Revival 12
3 HC Sklepy Team 7
4 HC Libáň 2
5 HC Holín 18
6 HC Gema Jičín 15
7 HC Řáholec Jičín 14
8 HC Blata 12
9 HC Kopidlno 14
10 ZD Podchlumí DV 11
11 SHC Železnice 12
12 HC Žraloci Jičín 12
13 HC Robousy 6

Reklama

hokej-reklama 250x400px

rek

Facebook