Kalendář zápasů

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

FOTO JHL na Zonerama

Partner kan. bodování

Web účastníků JHL


kopidlno

 

 

Vapos pádí pro Prezidentský pohár

Vítězná jízda Vaposu stále pokračuje a prestižní Prezidentský pohár pro vítěze dlouhodobé části má nyní na dosah. Stačí mu k tomu jeden bod v závěrečném utkání s Revivalem nebo zaváhání Sklepy TEAMu s Libání.

O postupujících do semifinále je rozhodnuto již delší dobu, o tom, kdo vyzve Revival s Libání ve čtvrtfinále se rozhodne v nejbližších dnech. O poslední místo zabojují Holín a Robousy.

Fotografie z utkání Revival - Libáň (08.02.19)

 

Po základních Skupinách asi málokdo předpokládal takovýto průběh, ale stalo se skutečností. Vapos napravil vysokou porážku 4-10 od Sklepů ze základní části a v nadstavbové části čtyřnásobného obhájce titulu třikrát porazil.

Poslední utkání navíc vyhrál 6-5, přestože témeř celé utkání odehrál v devíti lidech v poli. Vítězství v závěru utkání překlopil na stranu svého týmu Michal Puš. Završil tak obrat poté, co se Sklepy TEAM dostal do vedení 2-0 dvěma góly Petra Plecháče. Vapos ale prokázal svou útočnou sílu a do utkání se brzy vrátil. Na začátku třetí části se dostal do vedení 5-3, ale během 80 sekund o něj přišel. Rozhodnutí přišlo v čase 54:59.

Sklepy TEAM v sezoně vyhrál všechna utkání, krom tří soubojů s Vaposem, a právě proto zřejmě skončí dlouhodobou část na druhém místě.

Týmy na třetím a čtvrtém místě Skupiny N-1 se potýkají s problémy s docházkou, pramenící zejména z široké marodky. Poslední vzájemný souboj ale přinesl zajímavou útočnou podívanou a divoký výsledek. Revival si nedokázal poradit s útočnou dvojící Dušička - Kohout a inkasoval od tohoto dua 10 gólů. Každý z obou borců zapsali 5+3 a Libáň zvítězila 10-8.

Většinu utkání ale Libáň odehrála s méně než 10 hráči, a tak to byl po hříchu jediný bodový zisk v nadstavbové části. Libáni ale schází odehrát ještě dvě utkání, a tak se může pořadí po závěrečných třech utkáních ještě měnit.

Velmi zajímavá je situace ve Skupině N-2. Týmy se v ní během nadstavbové části významně promíchaly a tím se jen prokázal úspěch herního systému.

Do Play-off jistě postoupí Řáholec, který v nadstavbové části  zaváhal jen s Holínem (4-6) a s Blaty (7-9) a postup si zajistil s předstihem.

Favoritem na druhou postupovou pozici je Holín, který šel do nadstavby až z 11. místa, ale díky stíhací jízdě je nyní sedmý s dobrými výhledy. Plány se mu snaží zhatit Robousy, které v neděli podruhé v sezoně porazily Blata, tentokrát 7-5, a posunuly se na postupovou pozici. Holínu zajistí postup výhry nad Gemou a Řáholcem, ale za určitých okolností mu stačí i jedna remíza.

Další týmy čeká Challenge Cup a nyní se rozhoduje, do jaké fáze naskočí. O přímý postup do čtvrtfinále se střetnou Blata s Kopidlnem, Gema se bude muset probojovat přes osmifinále. S velkou pravděpodobností bude jejím soupeřem Podchlumí, které má svou pozici jistou již dlouhou dobu.

O poslední místo v osmifinále se utkají Divočáci a Železnice. Lepší výchozí pozici pak mají právě Divočáci, které by do Challenge Cupu poslala i porážka o jednu branku. Náskok si vypracovali díky víkendové výhře nad Old Legends 7-4, kterou "legendy" pojaly jako rozlučku se sezonou, neboť v březnu již budou postrádat řadu hráčů. Do brány se postavil kapitán Jenda Bušta a fanoušky překvapil neortodoxním, ale úspěšným stylem. Za 40 minut inkasoval jen 5 gólů a jeho tým prohrával jen o jednu branku. Honza Tříška zase nastoupil v poli a gólem v 25. minutě vyrovnal na 4-4. Divočáci nakonec zabrali na vyhráli 7-4. Poslední třetinu již odchytal Honza Tříška.

Legendy tak zakončí sezonu na posledním, 15. místě, ale do příští sezony plánují atak vyšších pozic.

Žraloci po složité sezoně, plné problémů s kádrem, už nemají šanci na postup a skončí nejlépe na 13. místě. Jakým způsobem, či zda vůbec, se utkají 13. a 14. tým, se uvidí v nejbližších týdnech.

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Buď s Bohem, Jarko !!

Speditrans JHL - tabulka

#Skupiny N-1, N-2Pts.
1 HC Vapos Jičín 19
2 HC Sklepy Team 18
3 HC Revival 7
4 HC Libáň 4
5 HC Řáholec Jičín 23
6 HC Holín 22
7 HC Robousy 20
8 HC Kopidlno 18
9 HC Blata 17
10 HC Gema Jičín 14
11 ZD Podchlumí DV 18
12 SHC Železnice 9
13 HC Divočáci 9
14 HC Žraloci Jičín 5
15 Old Legends Spirit 5

Reklama

hokej-300x300

a-zstavba

Svob1

rek

Facebook