Kalendář zápasů

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

FOTO JHL na Zonerama

Partner Play-off

Partner kan. bodování

Web účastníků JHL


kopidlno

 

 

Základní část poznala své vítěze

Je tomu 11 dní, co definitivně skončila základní fáze Speditrans Jičínské hokejové ligy 2018/19. Nyní již otěže plně převzala fáze nadstavbová, která by měla trvat do 28. února a rozhodne o účastnících Play-off.

Základní část přinesla mnoho informací a poznala i své vítěze. Na nejvyšší přičce se umístil zdravý rozum.

Další fotografie z utkání Robousy - Blata (28.11.18) od p. Josefa Hlaváčka naleznete ZDE.

 

Jak již bylo psáno v článku, věnovanému polovině základní části, ne všechny duely favorita s outsiderem skončily jednoznačným výsledkem. Jako příklad bych jmenoval duely Kopidlna, které odehrálo statečné souboje s Revivalem (2-7) i Libání (5-7), kdy se v obou případech rozhodovalo až v poslední třetině.

Ve Skupině A zase málem zaskočil velkého favorita, novopacké Sklepy, tým ZD Podchlumí, který se nakonec umístil na původně postupovém třetím místě.

Oklikou jsem se chtěl dostat ke změně hracího řádu, která proběhla až v průběhu základní části. Bylo rozhodnuto, že do nadstavbové Skupiny N-1 postoupí pouze dva nejlepší týmy z obou Skupin, celkem tedy 4 celky.

Původně přitom mělo být týmů 5, přičemž o pátém postupujícím mělo rozhodnout jediné barážové utkání mezi tým na třetích místech obou skupin. O místo by se utkali Řáholec a Podchlumí, což by znamenalo, že bychom měli v "mistrovské" skupině tým, který inkasoval od soupeře z nadstavbové skupiny 15 gólů.

Přitom jediným týmem, který před sezonou projevil zájem hrát s nejlepšími soupeři, byl Holín. Jenže tomu se základní část hrubě nevyvedla. Po premiérové prohře s Podchlumím 7-12, kdy se Holín dostavil jen v 6 a později 7 lidech, následovala překvapivá porážka 3-4 od Robous, kdy Holínští nedokázali najít recept na gólmana Tomáše Čapka. Poté přišla porážka od Sklepů, i když výsledek 3-6 dával ještě slušnou naději na zvrat osudu.

Vše ale skončilo na zřejmě legendární porážce 10-16 s týmem Blat, kdy oba týmy nechaly obrany "zamčené v šatně". V posledním utkání zničil Holín svým výkonem Michal Puš z Vaposu, který z krkolomných pozic zajistil vedení 5-1, a jeho spoluhráči dokonali debakl 9-1. Sečteno a podtrženo - 7 utkání, 5 porážek a cesta do Skupiny N-2 ze 6. místa.

Novinkou pro letošní rok je, že se do tabulky nadstavbové části počítají body získané v základní fazi ve vzájemných duelech se soupeři v nadstavbě. Nyní tak již máme odehráno polovinu I. části nadstavby. Vzhledem k tomu, že týmy "TOP 4" neztratily v úvodní části ani bod, počítají se týmům Skupiny N-2 všechny body, získané v základní části.

Jak dále? Skupinu N-1 čekají nyní 4 souboje se všemi soupeři, přičemž jedno utkání si všichni odkroutili v rámci základních skupin a další duely byl již odehrány. Nejlépe odstartoval Sklepy TEAM, který nastoupil na Revival v první třetině (5-0) a pak si v poklidu dokráčel k vítězství. V dalším kole pak přehrál Libáň 5-4, když naopak dokázal zvrátit nepříznivý stav.

Úvodní body si připsal Vapos, který především díky výkonu gólmana Vinkláře a prvnímu startu v sezoně pro Romana Abela, porazil Libáň 5-2. Nejlepší dva týmy Skupiny N-1 postupují přímo do semifinále, týmy na 3. a 4. místě budou muset bojovat ve čtvrtfinále se dvěma nejlepšími týmy Skupiny N-2. Cesta ale bude ještě dlouhá.

Skupinu N-2 vede v průběhu jejího druhého kola Řáholec, který porazil 11-4 Žraloky a 7-1 Robousy a stále neztratil ani bod. Druhé jsou právě Robousy.

Důležitý bude boj o 6. místo. Právě tady se totiž 11-členná Skupina v polovině ledna rozdělí a týmy na 1. - 6. místě budou mít mnohem lepší podmínky pro postup do Play-off nebo Challenge Cupu. Každý tým bude mít v tabulce na koncě 10 utkání, tedy jedno utkání s každým soupeřem. Například Robousy, Žraloci nebo Podchlumí mají již odehráno 7 utkání, tudíž se jim čas velmi krátí, a šance Žraloků na posun výše jsou spíše jen teoretické. Podchlumí zase v posledních 3 utkáních zaznamenalo jen 1 bod a se svou těžce vydobytou pozicí poměrně hazardují. Hodně napoví následující dny a týdny.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Buď s Bohem, Jarko !!

Speditrans JHL - tabulka

#Skupiny N-1, N-2Pts.
1 HC Vapos Jičín 15
2 HC Revival 12
3 HC Sklepy Team 7
4 HC Libáň 2
5 HC Holín 18
6 HC Gema Jičín 15
7 HC Řáholec Jičín 14
8 HC Blata 12
9 HC Kopidlno 14
10 ZD Podchlumí DV 11
11 SHC Železnice 12
12 HC Žraloci Jičín 12
13 HC Robousy 6

Reklama

hokej-reklama 250x400px

rek

Facebook