Kalendář zápasů

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

FOTO JHL na Zonerama

Partner Play-off

Partner kan. bodování

Web účastníků JHL


kopidlno

 

 

Polovina základní části - v čele skupin lonští finalisté

Úterní utkání Divočáků s Robousy rozpůlilo základní část letošního ročníku Speditrans Jičínské hokejové ligy. Odehrány již byly oba souboje loňských semifinalistů, které byly v rámci základních skupin na programu. Sklepy TEAM s přehledem přehrál Vapos a o první místo ve Skupině A ho zřejmě již nikdo nepřepraví.

Ve Skupině B si první dva body, počítané do tabulky nadstavby, připsala Libáň, která v napínavém utkání porazila Revival 8-6 a stejně jako Sklepy je stoprocentní.

Ilustrační foto (sezona 2017-18).

 

Co první měsíc nové sezony vlastně přinesl a ukázal? V čele se bude pohybovat stejná čtveřice jako v loňské sezoně. Popravdě nic jiného se, vzhledem k síle kádrů, nedalo ani předpokládat.

Ne všechna utkání ale byla tak suverénní, jak se počítalo. Ukázkový byl duel Podchlumí se Sklepy, jehož odehrání bylo dokonce v ohrožení. Podchlumí se nakonec zdařilo sestavu postavit a nakonec visela ve vzduchu senzace. Vedení 3-1 se ale "Zemědělcům" nepodařilo udržet a obhájce otočil na konečných 4-3.

O další senzace se v úvodu sezony postaral Holín. Bohužel pro něj to bylo na jeho úkor. Hned v prvním utkání měl Holín potíže se sestavou a odehrál jej v šesti, zhruba od půlky utkání pak v sedmi lidech. Podchlumí se podařilo slabiny soupeře využít a zvítězit 12-7, i když Holínu k získání dvou bodů mnoho nechybělo.

Další pohromu zaznamenal Holín v utkání s Robousy. Od samého začátku tahal za kratší konec, přestože měl v sestavě hned čtyři útočníky, kteří se v minulosti pravidelně umísťovali v TOP 10 kanadského bodování. Všichni ale ztroskotali na Tomáši Čapkovi v bráně Robous a Jan Pour jim hattrickem uštědřil rozhodující úder. Pro Robousy byla výhra nad Holínem asi největším úspěchem za posledních šest let.

Situace Holína není právě nejrůžovější, neboť ke zmíněným porážkám si připsal ještě jednu v utkání se Sklepy a po čtyřech kolech je až na 6. místě ve Skupině A. O třetí místo tak reálně a hlavně nečekaně bojuje trojice Podchlumí, Blata a Robousy. Všichni jsou momentálně na 4 bodech. Nejlpeší výchozí pozici mají Blata, která mají za sebou utkání se Sklepy i Vaposem a důležitý pro ně bude souboj s Holínem a již 6. listopadu se utkají s Podchlumím.

To Skupina B je k překvapením i jejich náznakům zatím dost skoupá. Libáň i v sedmi, později v osmi lidech rozstřílela Řáholec vysoko 15-3, a to má v tabulce, kvůli nižšímu počtu odehraných utkání, stejný počet bodů. Řáholec tak obdržel od loňského vicemistra jen o 3 góly nižší příděl než Old Legends, kteří prohráli dokonce 3-18.

Pochopitelně nezjajímavější byl očekávaný souboj Libáně s Revivalem. Oba týmy nastoupili v silném, i když ne v úplně nejsilnějším složení. Revival se v úvodu propracoval i s trochou štěstí k dvoubrankovému vedení, ale Libáň stále dotahovala. Po dvou třetinách byl stav 5-4 pro Revival a čekalo se na poslední třetinu. Jenže Revival udělal několik chyb v defenzivě a Libáň trestala. Dva góly vstřelila dokonce během jednoho oslabení a to rozhodlo. Revival se v závěru ještě pokusil odvolat gólmana, ale přineslo to jen hattrick pro Petra Kryštofka a potvrzení vítězství Libáně 8-6.

O dosavadní síle útoku vicemistra mluví i čelo tabulky produktivity, které opanuje trojice Zeman, Kohout, Kryštofek.

Bez větších problémů by se do druhého místa měl umístit Revival, který ještě čekají souboje s Kopidlnem, Old Legends a Řáholcem. Poslední jmenovaný má dobrý start do sezony. Ze čtyř utkání zaváhal jen s Libání a překvapivě hladce - 10-4 porazil i Kopidlno. Tomu nepomohly ani čtyři góly největší letní posily - Pavla Louženského.

Jinak ale Kopidlno začalo slušně. S přehledem si poradilo 9-3 s Gemou a po komplikacích ve druhé třetině porazilo i Železnici. Po třech utkáních má tedy na kontě 4 body, ale čekají ho těžké souboje s Revivalem i Libání.

Zbývající trojice zatím tápe. Gema měla těžký začátek, když narazila na Revival (4-14) a Kopidlno (3-9), nyní ale bude usilovat o první body s Old Legends, kteří po třech utkáních s Libání (3-18), Řáholcem (1-4) a Železnicí (3-4) také nemají na kontě ani bod. A hvězdný start neměla ani Železnice, ta už odehrála 4 utkání a zatím si odnesla body z nepříliš atraktivního souboje s Old Legends.

Ale každý bod se počítá a počítat ještě teprve bude ...

Komentáře   

 
-2 #1 BestCollette 2018-11-06 05:31
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic,
you can earn extra bucks every month. You can use the best adsense
alternative for any type of website (they approve
all websites), for more details simply search in gooogle: boorfe's tips
monetize your website
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Buď s Bohem, Jarko !!

Speditrans JHL - tabulka

#Skupiny N-1, N-2Pts.
1 HC Vapos Jičín 15
2 HC Revival 12
3 HC Sklepy Team 7
4 HC Libáň 2
5 HC Holín 18
6 HC Gema Jičín 15
7 HC Řáholec Jičín 14
8 HC Blata 12
9 HC Kopidlno 14
10 ZD Podchlumí DV 11
11 SHC Železnice 12
12 HC Žraloci Jičín 12
13 HC Robousy 6

Reklama

hokej-reklama 250x400px

rek

Facebook