Kalendář zápasů

FOTO JHL na Zonerama

Partner kan. bodování

Web účastníků JHL


kopidlno

 

 

Obhájce v polovině nadstavby do trháku

Ve středu bylo dvěma zápasy dohráno částečně odložené 5. kolo nadstavbové Skupiny N-1, a tak máme nyní za sebou vzájemné duely všech soupeřů. Do Play-off zbývají pouhá čtyři kola.

Na prvním místě se vyhřívá Sklepy TEAM, který během šesti kol ztratil jediný bod, když remizoval s Vaposem. S tříbodovým odstupem ho pronásleduje Libáň, která před Vánoci dostala nečekaný výprask od Vaposu.

 

Sklepy TEAM zatím prochází nadstavbovou částí poměrně suverénně. Jediné zaváhání přišlo hned v 1. kole, kdy po nepovedeném úvodu jen s obtížemi zachraňoval bod za remízu s Vaposem.

Od té doby přišly jen jasné výhry nad Holínem (8-4), Řáholcem (10-3), a vyrovnané vítězné souboje s nejbližšími pronásledovateli.

První z nich přinesl výhru nad Libání, která bylo odplatou za potupnou porážku 3-9 v základní části. Libáň nastoupila s Václavem Dušičkou v sestavě a v úvodu měla více ze hry. Po zranění tohoto playera v polovině utkání se ale její herní projev zhoršil a Sklepy si došly pro těsnou výhru 3-2. Dušička odstoupil pro vážné zranění v oblasti čelisti, které mu nahozením z vlastního obranného pásma způsobil vlastní spoluhráč.

Ve stejném, tedy 3. kole, přišlo obrovské zaváhání Vaposu, který ztratil vedení 3-0 nad Holínem. Pak ale přišel zkrat, řada neproměněných šancí a trest v podobě vyrovnání Holína. Hřebíček do rakve pak přidal Petr Daňo, po pasu bratra Miloše, 10 sekund před koncem a brankáři Martinu Černému nezbylo nic jiného než zlostně udeřit holí o brankovou konstrukci.

V dalším kole pak Vapos smázl oslabenou Libáň a nadělil jí desítku. Gólově se prosadilo hned 9 z 12 hráčů a gólman Konečný musel zkousnout debakl, který posledních pár let napamatuje. Výsledek 10-3 opět nejvíce vyhovoval Sklepům, které v témže kole čekala repríza loňského finále proti Revivalu.

Než se Revival vzpamatovat, prohrával stejně jako v souboji s Libání 0-3 a to se jen těžko vrací do utkání. Pak ale přišly dvě úspěšné akce obránce Jakuba Plíška a na 3-3 vyrovnal už ve 32. minutě Lukáš Karban. Na straně hostí však opět řádil David Musil, který ve 37. minutě dokonal hattrick a vrátil vedení Sklepům. Revival, který nastoupil v 11 a během utkání ztratil ještě další dva hráče, dokázal ještě jednou vyrovnat v přesilovce 5 na 3. V závěru ale udělal chyby v dalších přesilovkách, soupeř trestal a odnesl si 2 body za výhru 6-4.

Následující 5. kolo muselo být téměř celé přeloženo, a tak z něj zůstalo jen utkání Sklepů proti Řáholci. Ten nedokázal jeho síle konkurovat a Miroslav Horyna udělal z utkání hattrickem hned v prvních 11 minutách jasnou záležitost. Řáholec navíc srážely vlastní přesilovky, během kterých 4x inkasoval !! Horyna pak přidal ještě další gól a výrazně se tak podílel na vítězství 10-3.

V 6. kole pak Sklepy TEAM prošel přestřelkou s Vaposem, když v první třetině prohrával už 1-3, ale ještě jí stihl 5-4 vyhrát. Pak se obrana novopackého týmu vzpamatovala a další góly se sypaly jen do brány Vaposu. Sklepy TEAM vyhrál 11-5, čímž si opět pojistil vedení v čele. Čtyřikrát skóroval veterán Petr Kracík, další tři góly do bohaté sbírky přidal Horyna.

Ve stejném kole ztratil Revival remízou 5-5 s Holínem, kterou jen s obtížemi zachraňoval ve 2. polovině utkání. Ta první mu totiž tradičně vůbec nevyšla a opět (už potřetí) musel mazat třígólové manko. To se nakonec podařilo, ale ztráta bodu může být pro další vývoj skupiny podstatná.

V tabulce se před Revival opět vrátila Libáň, která byla úspěšné jak proti Řáholci (10-2), tak při kanonádě proti Holínu, který si odnesl debakl 16-4. Co se individuálních statistik týká, tak z těchto dvou utkání byl nejúspěšnější Přemysl Zeman, který posbíral 12 bodů (7+5), a pozadu nezůstal ani již uzdravený bek Tomáš Kaulfus, který připsal 9 bodů (4+5). Ondřej Kohout proti Řáholci chyběl, i tak zaznamenal velmi solidních 7 bodů za 3 góly a 4 asistence proti Holínu.

Souboj o udržení se v kontaktu s čelem tabulky zvládl lépe Revival, který dokázal porazit velkého soupeře Vapos 8-2. Až do úpravy ledu po dvou třetinách bylo skóre vyrovnané a Revival vedl 3-2. V úvodu třetí části však Revival využil přesilovku a naklonil momentum zápasu na svou stranu. Po zbytek utkání už jen navyšoval skóre, zatímco Vapos své šance proměňoval nedokázal.

Na Vedoucí Sklepy ztrácí Libáň 3 body a o další bod zpět je Revival. Čtvrtou příčku obývá Vapos, a to s 5 body a náskokem 2 bodů na Holín a 3 bodů na šestý Řáholec.

Skupina N-2

Ze Skupiny N-2 postoupí do Play-off 2 týmy a horkým favoritem je Dobrá Voda. Ta v létě velmi vhodně posílila kádr a nyní to nese ovoce. První útok ve složení Štefan, Koníř, Sušír (nebo Melichárek) je pro soupeře jen velmi obtížně bránitelný.

Přesvědčili se o tom mnozí, a to včetně dalšího favorita, kterým před startem nadstavby byla Blata. Ta souboj s Dobrou Vodou prohrála 3-8, a tak je Dobrá Voda na čele s 10 body (bez ztráty) a se skóre 41-14. Tomáš Štefan od startu soutěže nastřílel už 25 gólů a mezi střelci je druhý za nedostižným Tomášem Sedláčkem (38). Spolu jsou jedinými dvěma zástupci Skupiny N-2 v elitní společnosti.

Kryštof Koníř zase prožil velmi zajímavý večer v utkání proti Žralokům 8-3, které bylo jeho exhibicí. Vstřelil 5 gólů (a to ne ledajakých) a na dalších třech měl první asistenci.

Velkým překvapením je Železnice. Ta se aktuálně zaslouženě "vyhřívá" na 2. (celkově 8.) místě. Velmi cennými skalpy byly výhry nad Kopidlnem (5-3) a nad Gemou (4-1). I s vedoucí Dobrou Vodou odehrála Železnice dobré utkání, ale kvůli 4 gólům Tomáše Štefana podlehla 5-7.

Jedinou kaňkou v dosavadním průběhu je porážka 2-6 od Robous, které se jinak k bodům probíjejí dost obtížně. Za úspěchem stojí především dobrá obranná hra v čele s lodivodem Petrem Brožem v bráně a klíčovým obráncem Jardou Sedláčkem.

O první čtyřku ve Skupině se jistě poperou i Gema, Kopidlno, Robousy a Blata. Všechny ale mají za sebou nečekané bodové ztráty a největším překvapením jsou výsledku týmu HC Blata. Ten v základní skupině podlehl jen týmům z postupující trojky a zbylým týmům uštědřil porážku (několikrát i výprask). Tentokrát však Blata podlehla Žralokům, Dobrá Vodě i Kopidlnu a do dalšího průběhu mají znatelný handicap.

Tabulka mezi 8. a 14. místem je ale velmi vyrovnaná a dělí je pouhé 4 body. Navíc se ukázalo, že každý může porazit každého, a tak je výsledek stále ve hvězdách.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Buď s Bohem, Jarko !!

Speditrans JHL - tabulka

#Skupiny N-1, N-2Pts.
1 HC Sklepy Team 6
2 HC Libáň 2
3 HC Vapos Jičín 2
4 HC Revival 0
5 HC Řáholec Jičín 12
6 HC Robousy 10
7 ZD Podchlumí DV 8
8 HC Kopidlno 8
9 HC Blata 7
10 HC Holín 6
11 HC Gema Jičín 6
12 SHC Železnice 3
13 HC Divočáci 3
14 Old Legends Spirit 2
15 HC Žraloci Jičín 1

Reklama

hokej-300x300

a-zstavba

Svob1

rek

Facebook