Kalendář zápasů

FOTO JHL na Zonerama

Partner kan. bodování

Web účastníků JHL


kopidlno

 

 

Do čela po 2. kole Libáň

Úvodní duely nadstavbové části napověděly, jak by se nejdelší úsek letošní sezony mohl vyvíjet. Do člea Skupiny N-1 se posunula Libáň, která během tří dnů zaznamenala dvě vítězství.

Za ní se porovnaly Sklepy TEAM a Vapos, kteří ve vzájemném duelu braly po bodu za remízu.

Fotografie z utkání Revival - Holín (27.11.2017) od p. Josefa Hlaváčka naleznete na Zoneramě.

 

Nadstavbovou Skupinu N-1, kde se potká šest nejlepších týmů základních skupin, odstartovalo utkání obhájce s držitelem bronzu. Sklepy TEAM byl mírným favoritem, obzvlášť když Vaposu chybělo hned několik opor.

Přesto byl Vapos v úvodu viditelnějším týmem. Skóre sice otevřel pohotovou střelou Aleš Rejthárek, pak ale přišla silná šestiminutovka Vaposu, ve které od modré přesně mířil Petr Mikolášek, Ondřej Mizera vymíchal ležícího gólmana a Michal Puš zužitkoval přesnou nahrávku Radka Bernarda.

V závěru první části navíc vzbudilo vášně zakončení Aleše Kubíčka, které možná bylo gólové, ale rozhodčí pohotově rozpažil. Poté převzal vedoucí roli Sklepy TEAM a zvýšil tlak. To generovalo gól Petra Fejfara, který prostřelil vše včetně přes clonu špatně vídícího gólmana.

Hned v úvodu třetí části přišla ojedinělá chyba Vaposu, která znamenala gól v oslabení Jaroslava Suchardy a vyrovnání na 3-3. Další šance pokryli gólmani a tak se zrodila remíza.

Další dvě utkání 1. kola měla hladký průběh. Revival vstoupil do utkání s Holínem dost svižně a po 1. třetině vedl 6-0. Poté tempo pochopitelně opadlo, ale góly do brány Holína padaly v menší míře i dále. Skóre se zastavilo na stavu 12-2, když se hattrickem a dvěma asistencemi blýskl Erik Body, šest asistencí zapsal Lukáš Karban a 5 bodů zaznamenal i Tomáš Novotný.

Libáň v pátek 1. prosince přesvědčivě porazila Řáholec 9-2, když již po 1. části vedla 4-0. Zajímavostí je, že oba týmy do utkání nastoupily v 9 hráčích do pole. Nejproduktivnější byl Jan Štěp (4+2), 5 bodů zaznamenaly Píša a Kryštofek.

Mnohem zajímavější byl nedělní duel Libáně s Revivalem. Po úvodním oťukávání přišly tři direkty Libáně, vždy po chybách v defenzivě Revivalu. Dvakrát trestal Přemysl Zeman a třetí gól po přečíslení 2 na 1 připravil pro Ondřeje Kohouta.

Rozhozený Revival se vzpamatoval až poté, ale stíhací jízdě chyběla zásadní věc, a to góly. Veškeré příležitosti, které s časem přibývaly, končily buď na defenzivě Libáně nebo na jejím gólmanovi Konečném. Úspěšný byl až důrazný Vojta Stránský ve 48. minutě. Kontaktní gól pak vstřelil Jan Hurei, ale závěrečný tlak byl utlumen dvojím vyloučením a Libáň ubránila i Power-play Revivalu a po cenném vítězství 3-2 se ujala vedení v soutěži.

Sklepy TEAM byl proti Holínu jasným favoritem, ten byl ale houževnatým soupeřem. Nepoložilo ho ani vedení novopackého týmu 5-0 a postupně se přibližoval. Na konci mohl stáhnout náskok i na 2 góly, ale po nervózním závěru nakonec prohrál 4-8.

Nervózní závěr mělo i měření sil Vaposu s Řáholcem. Ve vyrovaném utkání se vedení přelévalo ze strany na stranu, ale od poloviny duelu, po gólu lomnického matadora Jiřího Nováka, měl navrh Řáholec. 

Když už to vypadalo, že by vedení 4-3 mohl dotáhnout k zisku bodů, zaúřadoval v 55. minutě Aleš Kubíček a o 2 minuty později naklonil vedení na stranu "hastrmanů" Lukáš Žďárský. Vapos pak stvrdil vítězství ještě gólem do prázdné sítě a připsal 2 body z výhru 6-4.

Skupina N-2 je zatím nadmíru vyrovnaná. Na čele, tedy na celkovém 7. místě, je o jediný gól Dobrá Voda, která si dokázala poradit 4-1 s Robousy a roli favorita jí usnadnila i Železnice, která nastoupila v pouhých 8 lidech. I tak ale neměli dobrovodští na růžích ustláno a o vítězství 7-5 se museli ještě tvrdě porvat. V klíčové chvíli jí ale opět podržel Tomáš Štefan, který 4x skóroval.

Probuzení prožívají Žraloci. Po mizerné základní části přišel impuls v podobě nečekaného vítězství 6-4 nad Blaty a vítěznou minisérii prodloužilo vítězství 4-2 nad Old Legends.

O bod pozadu je Kopidlno, která zvládlo vyrovnaný duel tradičních týmů s Gemou, jenž rozhodlo v závěrečné periodě. Vyhrálo 4-2. V souboji s Robousy dlouhou dobu tahalo za kratší konec, ale nakonec získalo alespoň bod za remízu 4-4.

Dva body má na kontě Gema, a to za vysokou výhru 9-1 nad Lužany. Po bodu pak Robousy, Old Legends a Železnice. Na bodový zisk tak čekají už jen týmy, které ve dvou kolech jedenkrát pauzírovaly, a to Blata a Lužany.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Buď s Bohem, Jarko !!

Speditrans JHL - tabulka

#Skupiny N-1, N-2Pts.
1 HC Vapos Jičín 17
2 HC Sklepy Team 14
3 HC Revival 7
4 HC Libáň 4
5 HC Řáholec Jičín 22
6 HC Holín 20
7 HC Robousy 19
8 HC Blata 17
9 HC Kopidlno 16
10 HC Gema Jičín 14
11 ZD Podchlumí DV 16
12 HC Divočáci 9
13 SHC Železnice 7
14 HC Žraloci Jičín 5
15 Old Legends Spirit 5

Reklama

hokej-300x300

a-zstavba

Svob1

rek

Facebook